Diákműhelyek
Funkcionális nyelvészeti diákműhely
A diákműhely egyik fő célkitűzése, hogy a nyelvészet iránt nyitott hallgatókat megismertesse a funkcionális nyelvszemlélettel, annak legfőbb alapvetéseivel, illetve hogy az egyetemi órákon szerzett ismereteket tovább mélyítse. A műhelymegbeszélések során a résztvevők különböző nyelvi jelenségek részletes megvitatása révén gyakorlatot szerezhetnek a nyelvészeti kérdések megfogalmazásában és megválaszolásában, elsajátíthatják a nyelvről való tudományos gondolkodást.
A Funkcionális nyelvészeti diákműhelyben fontosnak tartjuk, hogy a résztvevőknek minél több támogatást nyújtsunk egyéni kutatásaik megvalósításában, tökéletesítésében. Ennek a segítségnyújtásnak a legfontosabb eszköze a műhelytagok által írt dolgozatok rendszeres közös megbeszélése. Az egymás szövegeihez fűzött építő jellegű kritikai megjegyzések, kiegészítések, javaslatok segítségével a műhelytagok munkái tovább csiszolódnak, és szakdolgozatként, OTDK-pályamunkaként vagy publikációra szánt kéziratként leadható írásművekké érnek.
A műhelytagok számára lehetőséget biztosítunk arra is, hogy önálló kutatási eredményeiket lektorált online folyóiratban tegyék közzé. A Funkcionális nyelvészeti diákműhely 2012 óta működő online folyóirata az Ösvények címet viseli, ahol nagy és kis tanulmányok, recenziók, illetve rövidebb terjedelmű tudományos szövegek, ún. „kis színes” írások publikációjára is lehetőség van.
A diákműhely a DiAGram Funkcionális Nyelvészeti Központ alá tartozik.
Elérhetőségek
Naprakész információk eseményeinkről és üléseinkről a műhely Facebook-oldalán (itt) találhatók.
Műhelytitkárok
Bajzát Tímea Borbála (bajzat.timi9696@gmail.com)
Prótár Noémi (noemiprotar@gmail.com)
Vezető tanárok
Kugler Nóra
Pomázi Bence